BLOG

published at

Jak otrzymać pozytywną decyzję kredytową?

Jak otrzymać pozytywną decyzję kredytową?
Zapewnieniem możliwości uzyskania pieniędzy z banku, czy parabanku jest otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Decyzja ta składa się z wielu czynników. Czytając artykuł, dowiesz się, jak otrzymać pozytywną decyzję kredytową.

Warunki uzyskania pożyczki online

Szukając pomocy finansowej, często zwracamy swoją uwagę na oferty dostępne w bankach i firmach pozabankowych. Jednak należy pamiętać, że każdy pożyczkodawca stawia sobie odpowiednie warunki względem potencjalnego klienta. Jednym z podstawowych kryteriów otrzymania pozytywnej decyzji przyznania pożyczki, jest posiadanie pozytywnej zdolności kredytowej, która weryfikowana jest przez wszystkie instytucje bankowe. Firmy pozabankowe zwracają również uwagę na wiek oraz obywatelstwo klienta. Pożyczki, kredyty i chwilówki udzielane są osobom pełnoletnim, posiadającym ważny dowód osobisty, aktywny numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail, służący do korespondencji z firmą pożyczkową. Co więcej, ważne jest podanie własnego numeru konta bankowego, na który zostaną przelane pieniądze z uzyskanej pożyczki. Oczywiście wniosek każdego klienta rozpatrywany jest indywidualnie. 

Czym jest decyzja kredytowa?

Decyzja kredytowa to dokument wydawany pożyczkobiorcy podczas składania wniosku o pożyczkę. Pożyczkobiorca może otrzymać negatywną lub pozytywną odpowiedź ze strony firmy pozabankowej. Sama ocena decyzji kredytowej podejmowana jest na podstawie kilku dość ważnych czynników m.in. brany jest pod uwagę scoring, czyli ocena wiarygodności pożyczkobiorcy, czy też forma i okres zatrudnienia. Niektóre dokumenty należy dostarczyć podczas wypełniania wniosku o pożyczkę.

Co wpływa na negatywną decyzję kredytową?

Czasami niestety możemy spodziewać się otrzymania negatywnej decyzji ze strony instytucji finansowej. W dużej mierze taka ocena może wiązać się z posiadaniem zadłużenia w innej firmie, brakiem stałych dochodów, czy złym scoringiem. Od momentu wysłania formularza o pożyczkę, który dostępny jest na oficjalnych stronach firm pozabankowych lub w porównywarkach pożyczek, decyzja ze strony pożyczkodawcy powinna przyjść do nas w krótkim czasie. Firmy pozabankowe po otrzymaniu wniosku o pożyczkę weryfikują klienta w bazach dłużników, oraz sprawdzają również prawidłowość przesłania danych osobowych i teleadresowych. W przypadku kredytów dostępnych w ofertach banków, na decyzję możemy poczekać znacznie dłużej. Czasami zdarza się, że może to potrwać nawet kilka dni. 

Rejestry baz dłużników

Jak już wspomnieliśmy, firmy pozabankowe po otrzymaniu wniosku o pożyczkę sprawdzają klienta w rejestrach dłużników. W Polsce istnieje kilka baz dłużników m.in. Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Długów, czy BIG Infomonitor. Instytucje te zajmują się głównie zbieraniem, przetwarzaniem i przekazywaniem informacji na temat dłużników znajdujących się w rejestrze. Do bazy dłużników mogą trafić osoby, które np. nie opłaciły rachunku za prąd, gaz, wodę, mają zadłużenie u operatora telefonii komórkowej, czy zalegają ze spłatą zobowiązania u innego pożyczkodawcy. Minimalna wartość zadłużenia, za jaką firma pożyczkowa może zgłosić wprowadzenie informacji dotyczącej zadłużonego klienta do jednej z baz dłużników, wynosi 200 zł dla osoby fizycznej, oraz 500 zł w przypadku przedsiębiorstwa. Każdy pożyczkobiorca, jak i firma pozabankowa mogą sprawdzić informację znajdujące się w bazach dłużników. Wystarczy odwiedzić stronę wybranej instytucji finansowej i tam zarejestrować konto. Po wypełnieniu danych, na adres e-mailowy otrzymamy link aktywacyjny, który z powrotem przekieruje nas na stronę główną, aktywując przy tym konto użytkownika. Ostatnim krokiem jest ściągnięcie ze strony dostępnego raportu. Przed wykonaniem tych czynności, polecamy zapoznać się z obowiązującym cennikiem, dostępnym na stronach internetowych BIK, KRD, czy BIG.

Czy da się usunąć negatywny wpis z baz osób zadłużonych?

W większości przypadków wpisy z rejestrów dłużników mogą być usunięte, gdy są one nieprawdziwe, nieuzasadnione lub gdy dotyczącą już spłaconego długu u wierzyciela. Oczywiście po spłaceniu zobowiązania, nasze dane powinny zostać usunięte z baz dłużników. W niektórych rejestrach osób zadłużonych znajdują się nie tylko i wyłącznie negatywne wpisy pożyczkobiorców lub dłużników innych instytucji finansowych, ale również możemy znaleźć informację dotyczących pozytywnej spłaty zobowiązań w firmach finansowych.

Miniratka.pl - uzyskaj pożyczkę już dziś!

Miniratka.pl oferuje pożyczki długoterminowe, dostępne dla klientów, którzy spełniają odpowiednie warunki. Możemy uzyskać pożyczkę od 700 do 7100 zł, na okres do 36 miesięcy od momentu podpisania umowy z pożyczkodawcą. Wniosek o pożyczkę znajdziesz tutaj. Złożenie formularza zajmuje dosłownie kilka minut. Należy podać podstawowe dane osobowe oraz informację dotyczącą zatrudnienia. Pożyczki w Miniratka dostępne są dla osób pełnoletnich, posiadających ważny dokument tożsamości, własny rachunek bankowy oraz aktywny numer telefonu. Firma weryfikuje dane osobowe klienta w wybranych bazach dłużników. Wniosek o pożyczkę można składać za pośrednictwem internetu, każdego dnia, 24 godziny na dobę. Formularze rozpatrywane są w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta.